Yaşam

Aliağa’da Yaz Satranç Kursu Kayıtları Başlıyor

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü yaz dönemi kursları için kayıtlar başlıyor. Kayıtlar 19 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 22 Haziran Perşembe günü sona erecektir. 2017 doğumlu ve üzeri olanlar 10.00-14.00 saatleri arasında alınacak kayıt için başvuru yapabileceklerdir.

Her yıl yaz ve kış olmak üzere iki dönemde verilen satranç kurslarında çocukları küçük yaşlardan itibaren satranç oynamaya teşvik etmek amaçlanmaktadır. Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nün deneyimli satranç antrenörleri tarafından verilen kurslarda çocuklar; Plan yapma becerisinin güçlendirilmesi, odaklanma ve konsantrasyonun artırılması, hayal gücünün geliştirilmesi ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Ön kayıt sonrasında sınıf ve seviye belirlemesi yapılacaktır.

Aday kursiyerler başvurularını Siteler Mahallesi 430 sokak TOKİ konutları (Eski Konukevi) adresindeki kurs binasına yapabilirler. Satranç kursuna katılmak isteyenler 0232 399 00 00 (dahili: 2707) numaralı sınırdan detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu