Ekonomi

Bursa’da firmaların depolama sorununa çözüm oldular

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin ihracatı her geçen gün artmaya devam ederken; üreticilerin ve e-ticaret firmalarının en büyük kahırları ortasında yer alan depolama problemine Bursa’da açılan yeni kuşak deposuyla deva olan DGA Lojistik; forwarding hizmetleri, ihracat ve ithalat süreçleri, operasyon ve sevk idaresi başta olmak üzere kapsamlı lojistik tahlilleri sunuyor.

DGA Lojistik kurucularından Yunus Aslan, hizmete açılan depo ile ilgili bilgiler paylaştı. Bursa’nın Nilüfer ilçesi Altınşehir Mahallesi’nde depolama hizmetlerine başladıklarını aktaran Yunus Aslan, “Uzun yıllar süren çalışmalarımız sonucunda Bursa’ya yeni bir depolama alanı kazandırdık. DGA Lojistik Depolama alanı 4 bin 200 metrekareden oluşurken, 9 metre yüksekliğinde tam otonom sistemlerle donatılmış olan, mobil depo raf sistemlerinden oluşan depomuz hizmete açıldı.” sözlerini kullandı.

ASLAN, “FORWARDİNG HİZMETLERİMİZİN BİR PARÇASI DEPOLAMA HİZMETİ”

DGA’nın entegre tahliller sunduğunu aktaran Yunus Aslan, “DGA Lojistik olarak forwarding hizmetlerimizin bir kesimi olan depolama hizmetimizle firmaların yer problemine tahlil oluyoruz. Bursa’da forwarding hizmetlerimiz kapsamında milletlerarası yahut yurt içi nakliyecilik operasyonlarında ithalat ve ihracat süreçlerini, taşınacak gereçlerin taşıma cinsinin belirlenmesini, kara-deniz-hava yahut demiryolu nakliyat tiplerinin maliyet ve vakit avantajına nazaran planlanmasını sağlıyoruz. Tıpkı vakitte sigorta, depolama ve evrakıma süreçlerini DGA Lojistik çatısında altında gerçekleştirerek firmaların rekabet gücünü artıracak avantajlar sunuyoruz.” dedi.

“E-TİCARET YAPAN FİRMALARIN SEVK SÜRELERİ KISALACAK”

Nilüfer’de yer alan DGA Lojistik deposun e-ticaret yapan kurum ve şahıslara büyük avantaj sağlayacağını da aktaran Aslan, “Entegre tahliller sunan DGA Lojistik, her kesimden farklı metaryelleri depolama kapasitesi ve imkanlarına sahip deposuyla fark oluşturuyor. Online alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde en değerli hususlardan biri depolama sürecinin yanlışsız yönetilmesidir. Denetim altında, inançlı bir formda envanterine ulaşım sağlayan firmalar vakitten tasarrufa geçeceği üzere birebir formda sevk müddetlerini de kısaltarak rekabet avantajı sağlar. Bu manada depolama merkezimizin otonom sistemlerle donatılmış sistemli bir yapı içerisinde olması sebebiyle firmaların tahlil ortağı oluyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu