Haber

İsrail, Şifa Hastanesi’nin direniş merkezi olduğunu kanıtlayamayacak

Gazze Medya Ofisi Genel Müdürü İsmail el Sevabite, “İsrail, Şifa Hastanesi’nin direnişin sevk ve yönetim merkezi olduğunu kanıtlayamayacak” dedi. söz konusu.

Sevabite, İsrail işgal güçlerinin Şifa Hastanesi’ne yaptığı baskının savaş suçu olduğunu söyledi.

İsrail’in Şifa Hastanesi’nin Gazze’deki direnişin sevk ve idare merkezi olduğunu kanıtlamaya çalıştığını ancak bunda da başarısız olacağını belirten Sevabite, “İşgal güçleri hastaneye silah getirecek, belli bir şekilde düzenleyip götürecek. resimleri.”

Sevabite, Şifa Hastanesi ile ilgili girişimlerini şöyle anlattı:

“Birkaç gün önce, tüm uluslararası kuruluşlara ve Kızıl Haç’a Şifa kompleksindeki yaralıları kurtarmaları için çağrıda bulunduk, ancak onlar yanıt vermeyi reddettiler ve olup bitenlerin sorumluluğunu üstlenerek kendilerini doğrudan işgalin hedefleriyle aynı hizaya getirdiler.”

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Şifa Tıp Merkezi’nin bir bölümüne askeri operasyon başlattığını duyurdu.

Gazze Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, operasyonun başlayacağına dair bilginin Şifa Hastanesi’ne verildiğini doğruladı.

El Cezire televizyon kanalının Şifa Hastanesi’nden yaptığı canlı telefon görüşmelerine katılan yetkililer ve hastalar, sağlık çalışanlarının ve hastaların bulunduğu katlara İsrail askerlerinin girmesini beklediklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu