Ekonomi

Morgan Stanley, yatırımcılara ABD hazine tahvili almalarını tavsiye etti

Morgan StanleyAnalistlerin genel görüşüne karşı çıkarak, ekonominin yumuşak iniş ihtimali konusunda piyasaların fazla iyimser olabileceğine dikkat çekerek, yatırımcıların ABD devlet borçlanma senetleri satın alması gerektiğini söyledi.

Matthew Hornbach’ın katılımıyla Morgan StanleyStratejistler araştırma notlarında, büyüme nispeten sağlıklı kalsa bile enflasyonun yavaşlamaya devam edebileceği için Hazine tahvillerinin desteklenmesinin beklendiğini yazdı.

Stratejistler, “Yatırımcıların devlet tahvillerindeki ağırlığını artırmalarını tavsiye etmeye devam ediyoruz. Uzun vadeli reel faiz oranlarının yükselmesiyle güçlü büyümenin uzun vadeye yayılacağı yönündeki piyasa tahminleri gerçekleşmeyebilir, bu da uzun vadeli tahvillerdeki artışın yaşanmasına neden olabilir” dedi. vadeli getiriler düzeltmeye açık.”

Morgan Stanley, müşterilerine beş yıllık Hazine bonosu ve 30 yıllık enflasyona endeksli borçlanma senetleri satın almalarını tavsiye etti.

JPMorgan ChaseGeçen hafta Hazine getirilerine ilişkin tahminlerini artırarak. 10 yılyılsonu hedefini %3,85’ten %4,20’ye yükseltti ve Beş yıl Tahvillere ilişkin uzun pozisyon önerisini sonlandırdı. Bank of America ayrıca geçtiğimiz hafta müşterilerine ABD borçları konusunda tarafsız bir duruş sergilemelerini tavsiye etti ve ekonomik direncin 10 yıllık getirilerin %4,75’e kadar yükselmesine ve ardından %4 civarına yerleşmesine neden olabileceğini söyledi.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu